
- Geplaatst op donderdag 14 november 2019
Seneca tekent intentieverklaring IPv6
Er is steeds meer behoefte aan unieke internetadressen. Logisch, de samenleving digitaliseert en ‘Internet of Things’ is in opkomst. Niet zo gek dus dat de traditioneel beschikbare IPv4-internetadressen langzaamaan uitgeput raken. Wereldwijd is daarom een nieuw toekomstvast protocol voor internetadressen geïntroduceerd, IPv6. Logius, Forum Standaardisatie en VNG Realisatie hebben het initiatief genomen om de implementatie van IPv6 bij de Nederlandse overheidsinstellingen te versnellen.
Blijf online bereikbaar met Ipv6
Een mogelijk toekomstig tekort aan IP-adressen heeft gevolgen voor de externe bereikbaarheid van overheden waardoor de dienstverlening in de knel kan komen. Om hun dienstverlening blijvend te kunnen garanderen, is het belangrijk dat alle overheden overstappen op IPv6 voor zowel websites als e-mail. Het tijdig invoeren van IPv6 zorgt ervoor dat overheden in de toekomst online bereikbaar blijven en zelf toegang houden tot websites die werken met IPv6.
Intentieverklaring
Logius, Forum Standaardisatie en VNG Realisatie hebben daarom het initiatief genomen om de implementatie van IPv6 te versnellen. De focus ligt daarbij in eerste instantie op de externe bereikbaarheid. Met leveranciers, serviceproviders en andere overheidsorganisaties is een intentieverklaring IPv6 opgesteld en ondertekend. De gezamenlijke ambitie is om het mogelijk te maken dat alle overheidsorganisaties eind 2021 via IPv6 bereikbaar zijn.
Ruim 80% overheidsklanten Seneca op IPv6
Seneca mag veel overheidsklanten als gemeenten, omgevingsdiensten en provincies tot haar klantenkring rekenen en ondersteunt het IPv6-initiatief dan ook van harte. De implementatie van IPv6 is een samenspel tussen de leverancier en de overheidsinstelling. Bij ruim 80% van de overheidsklanten van Seneca is IPv6 al geïmplementeerd. De verwachting is dat de overige overheidsinstellingen spoedig volgen en ook de toekomstvaste IPv6-weg inslaan.
Op 6 november 2019 heeft Seneca de intentieverklaring van Logius, Forum Standaardisatie en VNG Realisatie ondertekend.
Nieuwsbrief
Laatste Nieuws
-
Formulierenserver biedt nieuwe functies in Release 38
woensdag 25 november 2020Met de Formulierenserver van Seneca maak je heldere formulieren die de gebruiker...
-
Seneca verhuist!
donderdag 5 november 2020Per 16 november aanstaande verhuist Seneca naar een ander bedrijfspand.
-
Digitale toegankelijkheid: verplichting én verlichting
woensdag 24 juni 2020Vanaf 23 september 2020 moeten álle overheidswebsites in Nederland voldoen aan...
-
Formulierenserver breidt verder uit in release 37
dinsdag 7 april 2020Met trots presenteren wij de nieuwste versie van de Formulierenserver: R37. Het...
-
Dit is het moment: laat je papieren formulieren GRATIS en professioneel digitaliseren
donderdag 26 maart 2020Steeds meer mensen werken thuis en profiteren van gedigitaliseerde processen. Maar...